Pracownia projektowa
Nasza pracownia to zespół entuzjastów i specjalistów w swojej dziedzinie. Tworzymy przestrzenie do życia oraz pracy w oparciu o indywidualne potrzeby i upodobania. Rozwiązujemy problemy i znajdujemy nietuzinkowe pomysły poprawiające jakoś życia użytkowników. W swojej pracy zapewniamy kompleksową obsługę i opiekę, prowadząc przez każdy etap inwestycji - od projektu do realizacji, włączając nadzór czy koordynację procesu i budowy.
mgr inż. arch. Bartłomiej Radwan
Założyciel i główny projektant

Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej

Dyplom z wyróżnieniem studiów magisterskich na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku Architektura
Pasjonat architektury, projektowania, inżynierii i designu. Doświadczenie zdobyte przy pracy z różnorodnymi tematami, a także ciągłe doskonalenie swojego warsztatu, znajdują swoje odzwierciedlenie w projektach. Otwartość na nowe pomysły, zaangażowanie oraz współpraca ze specjalistami w branży owocują efektownymi projektami. Wolny czas poświęca relaksowi przy desce kreślarskiej czy płótnie, jak również aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu, a także na sparingowej macie i ringu. Żeglarstwo jest dominującą pasją - prowadzi i organizuje rejsy morskie oraz śródlądowe.

Kompetencje

Budynki mieszkalne i biurowe
Budynki hotelowe i gastronomiczne
Zabytki i adaptacje poddaszy
Przebudowy budynków
Wnętrza mieszkań i domów
Wnętrza restauracji, kawiarni i barów
Przestrzenie biurowe
Projekty budowlane i wykonawcze
Nadzór autorski
Wizualizacje fotorealistyczne
Technologia BIM 3D
Konsultacje online

Nagrody i wyróżnienia

Publikacja projektu - artykuł "Wszystkie odcienie nowoczesności"
I miejsce - konkurs na zagospodarowanie terenu kolei wąskotorowej w Ełku
Dekorian Home
III miejsce - konkurs "Placówka PREMIUM- Wrocław"
III miejsce - konkurs "Projektujesz! Zyskujesz!" edycja 5
III miejsce - konkurs "Projektujesz! Zyskujesz!" edycja 3
Nagroda Rektora Politechniki Śląskiej w Gliwicach dla Najlepszego Absolwenta Wydziału Architektury w roku akad. 2016/17
Wyróżnienie - konkurs na zagospodarowanie i rewitalizację zabytkowego centrum Muszyny
Nagroda UM Zabrze - Proj. rewitalizacji w ramach prog. "Zabrze bardzo lokalne"
II miejsce - konkurs SARP "Zabudowa Placu Garncarskiego w Rzeszowie"

Poznaj nasz proces

Etap 1

Analiza potrzeb i uwarunkowań

Rozpoczynamy od poznania i zrozumienia Twoich potrzeb oraz gustu, wymagań i oczekiwań wobec projektowanych lub już istniejących przestrzeni. Prowadzimy dyskusje w celu poznania preferowanej estetyki, kolorów i wyposażenia. To czas na optymalne zrozumienie Twoich potrzeb. Następnie analizujemy przestrzeń, jej strukturę i kontekst pod kątem możliwości, funkcjonalności oraz uwarunkowań, a także skali i jakości użytkowania.
Etap 2

Inwentaryzacja i wizja lokalna

Istotnym aspektem procesu projektowego jest poznanie i zrozumienie przestrzeni którą mamy projektować oraz otoczenia w jakim się znajduje. Dokładna inwentaryzacja to ważny etap, w którym uzyskujemy precyzyjne wymiary, niezbędne do realizacji projektów wykonawczych.
Etap 3

Schemat funkcjonalny

Bazując na Twoich wytycznych oraz uwarunkowaniach przestrzeni w której działamy, analizujemy możliwe scenariusze funkcjonalne. Tworzymy schematy układu przestrzeni i podziału funkcji. Przedstawiamy i omawiamy różne możliwości oraz zależności między proponowanymi rozwiązaniami. Skupiamy się na funkcjonalności, ergonomii i jakości kształtowanej przestrzeni.
Etap 4

Koncepcja

Na tym etapie tworzymy koncepcję budynku lub aranżacji wnętrz. Przedstawiamy wypracowany model 3D. Wybieramy konkretny wygląd, materiały, estetykę uwzględniając założony budżet. Koncentrujemy się na podejmowaniu decyzji na podstawie wypracowanych rozwiązań.
Etap 5

Wizualizacje

Na podstawie dokonanych wyborów w fazie koncepcji przygotowujemy wizualizacje budynku lub wybranych przestrzeni. Celem jest zobrazowanie wspólnie wypracowanej wizji.
Etap 6

Akceptacja koncepcji

Po opracowaniu koncepcji i wizualizacji przychodzi czas na podjęcie finalnych decyzji. Ostateczne wybory to nie tylko funkcjonalność i estetyka, lecz także realia wykonawcze oraz budżet. Dzięki naszemu doświadczeniu proponujemy rozwiązania dla optymalizacji kosztów. Jesteśmy Twoim partnerem zarówno pod względem wizji, jak i poprawności wykonania, finansów oraz czasu.
Etap 7

Projekt

Po przyjęciu koncepcji i podjęciu ostatecznych decyzji następuje czas na opracowanie zasadniczej dokumentacji projektu. Projekt budowlany i wykonawczy uwzględnia wszystkie dotychczasowe ustalenia. Dzięki niemu budynek i wnętrza stają się rzeczywistością. Jest to kompletny plan, który jednoznacznie przekłada opracowaną wizję na realia wykonawcze i jasne wytyczne na plac budowy, dla ekip budowlanych, instalatorów, meblarzy itd. Dokumentacja projektowa stanowi podstawę do urzeczywistnienia stworzonej wizji przestrzeni.
Etap 8

Pakiet wycen i wykonawcy

Bazując na projekcie możemy uzyskać dla Ciebie pakiet wycen i ofert poszczególnych prac lub wykończeń. Dzięki naszemu doświadczeniu możemy zająć się zorganizowaniem przebiegu całej inwestycji oszczędzając Twój czas.
Etap 9

Realizacja i nadzór autorski

Kolejny etap to realizacja. Dla zapewnienia zgodność wykonawstwa z założeniami i projektem, należy skupić się na nadzorze autorskim. Polega to na kontrolowaniu i monitorowaniu postępów prac wykonawczych pod kątem zgodności z dokumentacją i jakości. Dzięki naszemu zaangażowaniu możemy odciążyć Cię ze stałej kontroli budowy oraz części obowiązków, oszczędzając tym samym Twój czas.

Opinie zadowolonych klientów

1
z
3
Współpraca z p. Bartłomiejem cechuje się pełnym całościowym spojrzeniem, dbaniem o detal oraz ergonomię, a także zaangażowaniem, poprawnością techniczną i skrupulatnością oraz innowacyjnością rozwiązań. Dzięki dobrej komunikacji oraz wsparciu merytorycznemu, projekt przerósł nasze oczekiwania i pozwolił szybko przystąpić do działania.
Witold Oleksa
Finance Factory
Z pełną odpowiedzialnością udzielamy referencji firmie Bartłomiej Radwan Pracownia Projektowa z siedzibą w Czerwionce-Leszczynach przy ul. 3 Maja 3b/9. Przy współpracy przy opracowaniu projektu budowlanego budynku mieszkalnego oraz koncepcji lokalu usługowego Pracownia wykazała się profesjonalnym podejściem, kompleksowym spojrzeniem oraz techniczną i inżynierską solidnością pracy. Komunikacja oraz zaangażowanie, a także samo opracowanie zasługują na uznanie. Z przyjemnością udzielamy referencji Pracowni p. mgr inż. arch. Bartłomieja Radwana, polecając do współpracy przy tego typu przedsięwzięciach.
Dawid Sekta
Ustawne
Z przyjemnością udzielamy referencji dla Biura Projektowego mgr inż. arch. Bartłomieja Radwana z siedzibą w Czerwionce-Leszczynach przy ul. 3 Maja 3b/9, przy współpracy w zakresie opracowania koncepcji architektoniczno-budowlanych, dokumentacji projektów budowlanych oraz analiz urbanistycznych na rzecz działań inwestycyjnych. Współpraca z p. Bartłomiejem cechuje się poprawnością techniczną, skrupulatnością oraz innowacyjnością rozwiązań. Dzięki sprawnej organizacji i dobrej komunikacji, prace zostały wykonane terminowo i rzetelnie. Tym samym z pełną odpowiedzialnością rekomendujemy usługi firmy Bartłomiej Radwan Pracownia Projektowa jako dobrego i zaufanego partnera.
‍Eco-Team
Sp. z o. o.
Z przyjemnością udzielam referencji dla mgr inż. arch. Bartłomieja Radwan —Pracownia Projektowa z siedzibą w Czerwionce — Leszczynach przy ul. 3 Maja 3b/9. Współpracujemy przy adaptacji obiektów turystycznych (sala weselna plus pensjonat) z aranżacją wnętrz wraz z rozbudową istniejącej infrastruktury. Współpraca przebiega z pełnym zrozumieniem tematu. Pan Bartłomiej ma duży zasób wiedzy oraz ciekawe pomysły. Co jest dla mnie istotne ma dużą umiejętność słuchania i podpowiadania ciekawych rozwiązań architektonicznych. Wcześniej korzystałam z konsultacji dotyczących adaptacji strychów w kamienicy. Mega konstruktywne sugestie. Polecam Pracownię Projektową mgr inż. arch. Bartłomieja Radwan jako godnego zaufania partnera biznesowego.
Zofia Dopke
Przepiórcza Farma
Firma Bartłomiej Radwan Pracownia Projektowa z siedzibą w Czerwionce-Leszczynach przy ul. 3 Maja 3b/9, przy współpracy przy opracowaniu koncepcji zagospodarowania terenu oraz koncepcji architektoniczno-budowlanej budynku usługowego w Orzeszu, wykazała się poprawnością techniczną, terminowością i solidnością pracy. Zaangażowanie, kontakt oraz dwustronna wymiana informacji, a także samo opracowanie zasługują na uznanie. Jednocześnie z przyjemnością udzielam referencji Pracowni p. mgr inż. arch. Bartłomieja Radwana, polecając do współpracy przy tego typu przedsięwzięciach.
Piotr Gusta
Legalese
Czysta przyjemność współpracować z Panem Bartłomiejem. Poprawka po poprzednim właścicielu zrobiona perfekcyjnie. Wszystko dopilnowane urzędowo i merytorycznie. Pełne zaangażowanie Pana Bartłomieja sprawiło, ze jesteśmy w trakcie zamawiania kolejnego projektu w tej firmie.
Joanna Rozwoda
Skontaktuj się
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe. Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu kontaktu zgodnie z Polityką prywatności.
Zapytanie zostało wysłane poprawnie.

Skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 1 dnia roboczego.
Ups. Coś poszło nie tak.
+(48) 666 010 341
kontakt@rdwnstudio.pl

Zadzwoń lub napisz, abyśmy mogli omówić szczegóły.